Program přidává Kasabian, Jamie Cullum, Clean Bandit, Interpol, Flume a další

Wed Jan 25 13:59:01 2017

Festival Sziget, který získal v lednu prestižní cenu EFA v kategorii Artist´s Favourite Festival ( Oblíbený festival umělců), rozšiřuje svůj program o dalších osmnáct jmen. Jubilejní pětadvacatý ročník festivalu oslaví na Ostrově svobody také Kasabian, Jamie Cullum, Clean Bandit, Interpol, Flume, Billy Talent a potvrzeno bylo i mnoho dalších.

Hudební program festivalu Sziget vždy směřuje k tomu, aby byl tak pestrý, jak je to jen možné, a snaží se obsáhnout všechny hudební žánry. Mezi osmnácti novými jmény najdeme mnoho těch, jež budou vystupovat na hlavním pódiu. Kasabian, Jamie Cullum, Billy Talent, The Kills, Clean Bandit a Metronomy budou řádit na “Main stage” zatímco obří stan, nesoucí název A38, bude hostit vynikající show interpretů Crystal Fighters, Flume, Interpol, The Pretty Reckless, Fritz Kalkbrenner, Jagwar Ma, Charli XCX, Danny Brown, Cashmere Cat. Zázemím pro elektronickou hudbu bude tradičně obří Arena, která k již dříve oznámeným jménům Oliver Heldens a W&W přidává nyní Sunnery James & Ryan Marciano a Maurice West. První jméno na World Music Stage je energická kapela  Leningrad.

 

Kasabian – Days Are Forgotten

Jamie Cullum – Don´t Stop The Music

Billy Talent – Fallen Leaves

 

Sziget si v loňském roce pochvalovali nejen návštěvníci, ale I kapely a tak zvítězil na European Festival Awards v kategorii Artist´s Favourite Festival. Během osmi let trvání těchto prestižních cen získal všechna ocenenění, která může festival v kategorii Major obdržet.  Výraznou změnou v zákulisí festivalu je nákup 70% společnosti Sziget Cultural Management (organizuje  Sziget Festival, VOLT, Balaton Sound a další festivaly) společností Providence Equity Partners.

Dříve již jsme oznámili jména jako Bad Religion, Tom Odell, Two Door Cinema Club, Major Lazor a ďalšie. Kompletní seznam doposud oznámených jmen - ZDE

 

Sziget 2016 byl skvělý! Přesvědčí vás o tom aftermovie: