Pokud budete ubytovaní ve městě a plánujete dojet na Sziget městskou hromadnou dopravou, naplánujte si svoji trasu přes route planner budapešťské centrály městské hromadné dopravy. Se svým Sziget-Budapest Citypass bude cestování hračka! Chci více informací o Sziget-Budapest Citypass!!

Nejbližší městská doprava, která Vás doveze až na Sziget, je HÉV (předměstský vlak – H5) ze zastávky Filatorigát. Přes den jede na Sziget každých 10 minut, během noci pak každých 15-20 minut. Již brzy zveřejníme podrobný jízdní řád.

Pokud se chystáte přijet na Sziget autem, pak Vás zřejmě budou zajímat informace o parkování. Brzy zveřejníme info o parkovištích, které nabízíme, třeba přímo na Ostrově!
 
Budapešť má tři velká vlaková nádraží: Nyugati Pályaudvar, Keleti Pályaudvar a Déli Pályaudvar. Ze všech tří stanic se dostanete na Sziget velmi snadno městskou hromadnou dopravou. Naplánujte si nejlepší trasu přes BKK (Centrum budapešťské dopravy site).  Věřte, že Sziget-Budapest Citypass bude při všech těchto přejezdech Vaším nejlepším přítelem!
 
Máme pro Vás pár tipů:
 
Z nádraží Nyugati Pályaudvar (20-25 minut):
 1. Nastupte do tramvaje 4-6 (přímo před nádražím) směrem na Széll Kálmán Tér. Vystupte na 3. zastávce - Margit Híd-Budai Hídfő. Přejděte po nádherném Margaretině mostě na druhý břeh Dunaje. Na jedné straně uvidíte Margaretin ostrov a na druhé parlament a hrad!
 2. Na Margit Híd-Budai Hídfő jděte po schodech a nastupte na HÉV směr Szentende / Békásmegyer. Zastávka u Szigetu se jmenuje Filatorigát (je to 4. zastávka). Tady vystupte a následujte dav až k bráně Szigetu!

Z nádraží Keleti Pályaudvar (40-45 minut):

 1. Hned na nádraží hledejte symbol metra! Nasedněte na Metro 2 (červená trasa) směr Déli Pályaudvar. Pojedete pohodlně klimatizovanými vozy až do stanice Batthyányi Tér (5. zastávka).
 2. Na Batthyányi Tér najděte HÉV, nasedněte do vláčku a jeďte až na Filatorigát (5. zastávka). Tady vystupte a následujte dav až k bráně Szigetu!

Z nádraží Déli Pályaudvar (25-30 minut):

 1. Hned na nádraží hledejte symbol metra! Nasedněte na Metro 2 (červená trasa) směr Örs Vezér Tér. Pojedete pohodlně klimatizovanými vozy až do stanice Batthyányi Tér (2. zastávka). 
 2. Na Batthyányi Tér najděte HÉV, nasedněte do vláčku a jeďte až na Filatorigát (5. zastávka). Tady vystupte a následujte dav až k bráně Szigetu!
Letadla přistávají v Budapešti na Liszt Ferenc Airport (BUD). Z letiště se dostanete na Sziget jednoduše přímým kyvadlovým spojem, který Vás díky Sziget-Budapest Citypass doveze zadarmo až na Ostrov. Do města se dostanete také veřejnou městskou dopravou – autobusem 200E, který Vás odveze na zastávku metra M3. Více info o městské dopravě najdete zde!
 

Transfer z/na letiště

Kyvadlové autobusy budou jezdit 8.- 12. srpna mezi letištěm Ference Liszta (Terminál 2) a Szigetem (vchod H-Bridge) každých 30 minut od 8.45 do 00.45. Dne 17. srpna budou kyvadlové autobusy jezdit od vchodu H-Bridge na letiště Ference Liszta (Terminál 2) mezi 03.00-14.00  každých 10-20 minut.

 
 
here!

 

Krásný ostrov v srdci Budapešti v Maďarsku!

Budapest, Óbudai-sziget (ostrov Óbuda).

 

Užijte si cestu na Sziget výletní lodí! Loď D13 bude k dispozici mezi 10.-17. srpnem na zastávkach:

- Petőfi tér (Erzsébet most) - Batthyány tér- Ostrov Óbudai (stejná trasa zpět do města)

- Jászai Mari tér (Margit most) – Ostrov Óbudai (stejná trasa zpátky do města)

 

Harmonogram je následující:

Mezi 10.-11. srpnem jezdí lodě mezi 16.00-00.30 každých 30 minut

Mezi 12.-16. srpnem jezdí lodě mezi 14.30-02.30 každých 30 minut

 

Taxi služba na Sziget

Jak se již stalo tradicí, oficiálním partnerem Szigetu je i City Taxi.  Pevné sazba za kilometr a kvalitní služby.

Cesta na Sziget: Pokud máte platný náramek nebo voucher, City Taxi vás zavede ke stánku,kde probíhá kontrola vstupenek. Tady projdete check-inem a vstupenku vyměníte za náramek. Tady se budou kontrolovat i Vaše zavazadla. Chcete-li přijít na Sziget se City Taxi, zavolejte na číslo: + 36 1 2 111 111.

Odchod z vnitřku ostrova: Nemusíte volat taxi do festivalového areálu. Jelikož City Taxi bude na Szigetu v průběhu celého týdne, nemusíte si zvlášť objednávat auto. Najdete  je na parkovišti u vstupu K-bridge (zevnitř, nemusíte jít přes most).

 

Odchod z vnější strany ostrova: Když půjdete přes K-bridge, vedle stánků najdete i auta taxi služby, které Vás odvezou domů.

 

Upozornění: Dne 17. srpna  budou od 8.00 k dispozici auta pouze ze vnější strany areálu. Pokud máte jakékoliv dotazy, hledejte zaměstnance taxi stanice na ostrově nebo volejte centrální číslo City taxi (non-stop) + 36 1 2 111 111.

 

Do Budapešti míří několik autobusových spojů, klasická linka Praha Brno Budapešť od Student Agency nebo využít například společnost Flixbus - www.flixbus.cz

Pak využijte městskou hromadnou dopravu. Nejbližší městská doprava, která Vás doveze až na Sziget, je HÉV (předměstský vlak – H5) ze zastávky Filatorigát. Přes den jede na Sziget každých 10 minut, během noci pak každých 15-20 minut. Více informací speciální jízdence pro návštěvníky Szigetu - Sziget-Budapest Citypass!!

  Sziget parkoviště                                

 • Hlídané parkoviště se nachází přímo na ostrově, kde se festival koná
 • Otevřeno celý den
 • Parkoviště se nachází hned vedle festivalového areálu a dostanete se k němu přes most H ze směru Árpád Híd.
 • Cena za označené parkovací období (celý festival): 95 € / auto / festival

Z parkoviště budete mít festival v pěší dostupnosti anebo využijte služby našich transferových autobusů. Během festivalu budete mít možnost zajít si do svého auta, ale parkovací lístek vám umožňuje pouze jednorázový vstup. Po odchodu z parkoviště se budete moct vrátit pouze v tom případě, že si zakoupíte další parkovací lístek. Parkoviště je k dispozici 24 hodin denně od neděle 6. srpna (18:00) do středy 16. srpna (14:00). Jsou vítané všechny druhy vozidel (automobily, motory, mikrobusy, kromě karavanů).

Kup parkování online

Adresa: Budapest, ostrov Óbudai (vstup přes "most H“, t.j. Hajogyari - menší most u mostu Arpad).

 

  Základní parkoviště (Budget Parking) 

 • Parkoviště se nachází v blízkosti ostrova Óbudai, non-stop kyvadlová doprava na Sziget
 • Hlídané parkoviště
 • Otevřeno celý den
 •  Cena za označené parkovací období (celý festival): 65 € / auto / 10 dnů

Užitečné informace:

Parkoviště je k dispozici non-stop od neděle 6. srpna (18:00) do středy 16. srpna (14:00). Jsou vítané všechny druhy vozidel (automobily, motorky, mikrobusy, kromě karavanů a jiných obytných automobilů). Ačkoliv je parkoviště dobře střeženo, nebereme zodpovědnost za vozidla ani za věci uschované v nich. Nechte si auto v centru města v bezpečí a využijte kyvadlovou dopravu na Sziget 24 hodin denně přímo z parkoviště. Pro zákazníky Zakladního Parkingu je tahle doprava zdarma jednou tam a zpět, každá další cesta stojí 5 euro. Ovšem mějte na vědomí, že i kapacita autobusů je omezena.

Kup parkování online

Adresa: 1037 Bojtár utca 51, Budapest

 

  K-bridge parkoviště 

 • Na festival: 5 minut chůze od vstupu
 • Dobré vědět: Parkovací lístek je přenosný a může být použi vícekrát, ale je platný pouze pro jedno vozidlo naráz. U vjezdu na parkoviště si od vás vezmeme parkovací lístek a při odjezdu vám jej zase vrátíme.Jedno parkovací místo je určeno pouze pro jedno vozidlo. Jedna parkovací karta rovná se jedno vozidlo. Parkoviště je ohraničené a hlídané, avšak za věci ponechané v autě nezodpovídáme.
 • Provozní doba: parkoviště je v provozu 24 hodin denně v termínu od 6.srpna, 2017 od 18:00 do 16.srpna, 2017 do 12:00.
 •  Cena: Po celou dobu festivalu – 127 Euro / automobil

Hlídané parkoviště je umístěno vedle K – Bridge vstupu na festival!

Na parkoviště můžete přijet i ze severní strany (ze směru Auchan). Východ pro pěší je situován blízko K – bridge.

Kup parkování online

V případě, že jste si koupili nebo se chystáte koupit vstupenky v našem webshopu, klikněte, prosím, zde na náš Helpdesk.

Sziget  5 denní permanentka -> Sziget 7 denní permanentka

Pokud máte již zakoupenou 5 denní permanentku a rádi byste si prodloužili zážitek na Ostrově svobody na 7 dní, pak můžete svoji 5 denní permanentku jednoduše upgradovat na 7 denní za 30 EUR, buď přes náš webshop nebo přímo na pokladně při příjezdu na festival.

Sziget permanentka -> Sziget-B.my.Lake kombinovaná permanentka

B.my.Lake začíná hned po skončení Sziget festivalu a my Vám, v případě, že se rozhodnete navštívit oba tyto festivaly, nabízíme možnost slevněných vstupenek na obě tyto akce.

Pokud jste si již zakoupili permanentku na Sziget, můžete si ji jednoduše upgradovat přímo na místě. Pozor! Upgrade Vaší vstupenky lze uskutečnit jen do té doby, než si necháte na Szigetu přeměnit na vstupenku za festivalový náramek!

Vstupenky si můžete koupit přímo v našem webshopu.

Můžete si také koupit vstupenku na místě v hotovosti nebo zaplatit kartou, ale doporučujeme, abyste si ji koupili s předstihem – získáte tak nejen levnější vstupenky, ale vyhnete se také dlouhým frontám u vchodu na festival.

Informace o vstupenkách naleznete zde

Základní věci, které potřebujete vědět o Vaší vstupence:

 • Vaše vstupenka (on-line kupón) bude vyměněna u vchodu za festivalový náramek
 • Všechna práva vztahující se ke vstupence jsou zahrnuta v kódu na vstupence - nejste si jisti, co vše vaše vstupenka zahrnuje?
 • Vstupenky mají jednotný design a nevztahují se ke konkrétní osobě, proto první osoba, která se prokáže kódem na vstupence, obdrží náramek
 • V případě podvodu (např. neoprávněný vstup s kódem) Sziget nesmí předat náramek či novou vstupenku ani držiteli vytištěné vstupenky. Sziget Festival nenese odpovědnost v případě podvodu
 • Dávejte na svůj kód pozor a nedovolte, aby někdo pořizoval kopie, fotografie či natáčel Vaši vstupenku

Náramky:

 • Náramky jsou platné pouze tehdy, pokud je nosíte na zápěstí
 • Náramky, které jsou poškozené, lepené, ustřižené nebo s rozepnutým patentem a volnější než vaše dlaň, jsou považovány za neplatné!!
 • Náramky jsou nepřenosné na jinou osobu
 • Poškozené a ztracené náramky nelze nahradit

Padělatelé vstupenek a ti, kteří se na padělání podílí, budou trestně stíháni.

Vezměte, prosím, na vědomí, že organizátoři si vyhrazují právo provádět změny v programu.

In case you need a visa to come to Hungary and visit Sziget Festival, we advise you the following:

At the consulate usually they accept the 7 Days pass as a proof of accommodation that is actually needed for the visa. In case this did not work and your request was denied, please contact our team via our helpdesk.

If you have problems getting into the consulate you should try to arrange your visa through a travel agency (especially close to the festival date), probably they can help you out.

"Mírumilovná" zvířátka (většinou se tím myslí: psi, fretky, mazlíčci myšího typu) jsou na Szigetu vítána. Pro více detailů přečtěte si, prosím, naše pravidla read our Policy.

Abyste mohli vstoupit na festival, budete potřebovat váš kód (čarový kód, QR kód)! Nezapomeňte si proto vstupenku doma!

Vezměte, prosím, na vědomí, že vstupenky jsou nevratné.

I ti nejmenší návštěvníci jsou vítáni na Szigetu! Děti do 11 let (s datem narození po 17. srpnu 2005) se mohou festivalu účastnit zcela zdarma.

Děti mladší 14 let mohou na festival vstoupit a účastnit se jej pouze v doprovodu dospělého.

Family Camping pro klidný pobyt na Ostrově svobody, podívejte se zde.

V roce 2016 bude u vstupu na festival fungovat nový check in systém. Tento systém bude funkční těsně před vstupem na festival, kde se budou měnit vouchery za festivalový náramek.

Pro vstup na Sziget rozhodně potřebujete Váš kód (bar code, QR code). Takže ho nezapomeňte! Doporučujeme ho mít i v PDF formátu na Vašem telefonu.  Od letošního roku ho budete potřebovat (spolu s platným průkazem totožnosti) k získání náramku!
Prosím, zkontrolujte si všechny související informace a nezapomeňte si Váš průkaz totožnosti.

Personalizace vstupenek je důležitá, abychom zamezili nevhodnému využívání lístků a rovněž tak odfiltrovali osoby, na které je mezinárodně vydán zatykač nebo se nacházejí na mezinárodním watch-listu. Data skenované z Vašeho  platného průkazu totožnosti nebo cestovního pasu budou uloženy v souladu se zákony o ochraně osobních údajů v Maďarsku a EU.

 

FAQ:

Budu potřebovat pro vstup na Sziget nějaké speciální doklady?

 • Budete potřebovat vstupenku (s příslušným bar/QR kódem) a platný průkaz totožnosti nebo cestovní pas.

Co se stane, pokud si doma zapomenu průkaz totožnosti anebo ztratím doklady?

 • Úpřimně doufáme, že se to nestane. Věříme, že všichni cestujete alespoň s průkazem totožnosti nebo cestovním pasem. V případě, že nebudete mít platný doklad, budete požádáni k přesunu ke stánku „Problematic Ticket“

Co se stane, když nebudu mít voucher a radši bych si ho koupil na místě?

 • Stejný postup platí i pro ty, kteří si kupují vstupenky na místě. Při zakoupení vstupenky u stánku „Tickets“ budete požádáni o personalizaci náramku prostřednictvím dokladu totožnosti. Nícméně všem doporučujeme, aby si vzhledem k rychlému prodeji zakoupili vstupenky již v předprodeji.

Bude vstup na festival trvat déle?

 • Pracujeme na všech opatřeních a s dostatečně velkým personálem, abychom Vám zabezpečili co nejrychlejší vstup na festival. Tudíž by to nemělo trvat déle než obvykle.

Nachází se na festivalu nějaké bezpečné místo, kde bych mohl uskladnit své doklady?

 • Doporučujeme využít uzamykatelné skříňky, které budou celý týden k dispozici.

Sziget jsem navštívil již několikrát. Jak se to teď bude lišit?

 • Doposud jste pro vstup nepotřebovali platný průkaz totožnosti,no odteď bude potřebný pro získání náramku. Jak se v minulých letech ukázalo, někteří Szigeťani zbírali náramky i pro své přátele. To už nebude možné, protože každý jednotlivec se bude muset prokázat personalizovaným náramkem a platným průkazem totožnosti.
 • Alkohol: není povolen v jakémkoliv množství
 • Nelegální drogy a všechny stimulanty: prosíme, NE…
 • Plynové ohřívače a plynové nádoby: v areálu festivalu není povoleno vařit (včetně kempů), pokud jde o stravování, máme pro vás spoustu možností
 • Pyrotechnické předměty: jsme dobře vybaveni na to, abychom vás ohromili s našimi světelným a vizuálním uměním
 • Sklo: velmi nebezpečné…...
 • Bojové a řezné nástroje: ​žádné násilí a řezání…to je jasné, že?
 • Deštníky: přivezte si raději pláštěnky
 • Všechny předměty ohrožující fyzické zdraví druhých: podle platných zákonů nemáte dovoleno nosit s sebou předměty, které specificky ohrožují bezpečí veřejnosti (nože s čepelí delší než 8 cm, vystřelovací nože, plynové spreje, black jacky, atd.) Podobné předměty musí být předány bezpečnostní službě u vchodu do areálu, aby je mohla zkontrolovat

Pokud si nejste jisti, zda některý z vašich předmětů může být přinesen na Sziget, podívejte se na kompletní seznam v Pravidlech (the Policy) nebo kontaktujte náš Helpdesk.

 • Jídlo: přivezte si vlastní jídlo do areálu, ale ujistěte se, že se nejedná o velkoobchodní množství. Místní obchody jsou v blízkosti festivalu a přímo na místě najdete spoustu barů i stánků s jídlem!
 • Nápoje: nealkoholické nápoje jsou na festivalu povoleny: 1 PET lahev / maximálně 2,5 litrů na návštěvníka
 • Cigarety: na jednoho návštěvníka je povoleno maximálně 20 balíčků cigaret, 10 balíčků doutníčků a 10 kusů doutníků
 • Vaši vstupenku!
 • Voděodolný stan, spacák, karimatku, baterku a baterie....ale nedělejte si starosti s vlastním stanem, místo toho si kupte kempovací sadu předem - camping set in advance!
 • Uzavřenou obuv, sandály, žabky
 • Hygienické potřeby, ručník, náplasti, dezinfekci, potřebné léky, které musíte pravidelně brát, prací prášek
 • Pokrývku hlavy, sluneční brýle, pláštěnku, teplé oblečení, ponožky, plavky
 • Opalovací krém, repelent na komáry a klíšťata

Během Szigetu je počasí většinou skvělé! To znamená, že je obvykle slunečno a může být opravdu horko! Podívejte se na předpověď počasí, než vyrazíte do Budapešti, ale přivezte si ochranný krém, plavky a cokoliv, co si běžně berete na letní dovolenou. Také se ujistěte, že máte pláštěnku, kdyby náhodou. Vezměte na vědomí, že se festival bude konat i za nepříznivého počasí, ale doufejme, že na to nedojde :)

Sziget se koná na ostrově Óbuda, kolem kterého protéká řeka Dunaj. Je přísně zakázáno a zároveň velmi nebezpečné plavat v Dunaji, můžete však využít speciální koupací zónu zvanou Sziget Beach. Budou zde pro Vás připravena plážová lehátka, koktejly a vy se můžete příjemně osvěžit v dunajských vlnách.

Ochrana a bezpečnost byly pro pořadatele Szigetu vždy jednou z hlavních priorit, což je bezesporu i nutností při události hostující více než 500.000 návštevníků. Neustále pracujeme na adaptaci Zdravotních a bezpečnostních předpisů, které mají postavené velmi přísné pravidla. Jelikož se důvody pro obavy o bezpečnost čas od času mění, musíme se zaměřit na tyhle nové výzvy. Areál festivalu bude průběžně kontrolován, před i během konání akce, zatímco kamerové systémy budou monitorovat samotné dění. Abychom pro všechny zajistili co největší bezpečnost, v areálu Szigetu bude více než 800 lidí tvořících bezpečnostní personál a samozřejmě taky mezinárodní a státní policisti. Úzce spolupracujeme se všemi příslušnými orgány, jako např. protiteroristickými jednotkami, policií, záchrannými službami a mezinárodními organizacemi.

 

Co můžete udělat?

 

Prosím, mějte na paměti kontrolu věcí, které si můžete a nemůžete přinést na festival, protože po celou dobu konání budeme při bezpečnostní kontrole před vstupem odebírat vše, co považujeme za potenciálně nebezpečné pro naše Szigeťany.

Sziget má nový check-in systém, kde každý návštěvník bude muset předložit platný průkaz totožnosti / pas pro identifikaci. Ještě při balení se ujistěte, že je skutečně máte. Budou totiž potřebné k tomu, aby jste získali své náramky a začali si užívat festivalovou pohodu. V brzké době budete informováni o všech důležitých detailech.

Jsme si jisti, že tyto pokyny jste všichni pochopili a #sziget2016 můžeme realizovat v duchu vzájemné spolupráce. Všichni se snažíme, aby jste byly v bezpečí a aby vaše dovolená na  festivalu byla bezchybná a krásná! Brzy se uvidíme!

Přímo v areálu je několik zařízení s toaletami. Žádáme vás, abyste na toaletu nechodili ke stromům, do keřů a na travnaté plochy.

Sprchy jsou k dispozici všem, kteří mají 7 denní či 5 denní permanentku, nebo držiteli dvou denních po sobě jdoucích vstupenek. Udržujte, prosím, sprchy a toalety tak čisté, jak to bude možné a snažte se neplýtvat vodou.

Všude na Szigetu návštěvníci najdou malá centra s restauracemi, které reflektují vzrušující kulinářské prostředí festivalu. Jídla různých národností, zajímavé produkty maďarské kuchyně, nejlepší vína z oblasti Balatonu a komplexní kultura pálinky – to vše bude zastoupeno na letošním festivalu.

Kromě obvyklých kuchyní můžete ochutnat indické, transylvánské, řecké, italské, francouzské, mexické, bavorské a thajské jídlo, můžete ochutnat vařenou kukuřici, různé druhy těsta, pizzu, obrovské palačinky a hot dogy. Vegetariánské jídlo je také k dispozici v neuvěřitelné rozmanitosti. Pokud máte žízeň, neváhejte navštívit jeden z mnoha desítek hospod, vinných pavilonů, palinka hospod a pivních stánků.

Shromažďujeme ztracené věci na informačních stáncích, tak když něco ztratíte, měli byste se nejprve zeptat zde. Pokud něco najdete, oceníme, když nalezené věci ponecháte u našich zaměstnanců na informačních stáncích.

Na Szigetu si můžete užívat bezhotovostní systém, když si budete chtít cokoliv koupit – od pití, jídla až po oblečení, prostě cokoliv! Můžete postupovat dvěma způsoby – buď s Vaší MasterCard® PayPass™ a Maestro® PayPass™ kartou, nebo můžete mít oficiální Festipay kartu. Když budete používat svoji MasterCard nebo dobíjet svoji Festipay kartu kreditní kartou, nemusíte vyměňovat peníze na maďarské forinty (HUF), jen pokud budete chtít dobít si kartu hotovostí, pak bude nutné si peníze na forinty vyměnit. Směnárnu naleznete příhodně v areálu festivalu. Ve městě můžete používat svoji kreditní kartu téměř všude, ale hotovost se vám může také hodit.

V případě, že budete potřebovat pomoc před festivalem, kontaktujte nás, prosím, zde. Během pobytu na festivalu můžete o informace požádat zaměstnance festivalu v Info pointu.

Budete mít několik možností si vše dobít! Více informací již brzy.

Zatím co si budete užívat na festivalu, tým Helperek Association se bude non-stop pohybovat po areálu. V případě jakýchkoli dotazů či obav se na ně neváhejte kdykoli obrátit. Pokud budete hledat místo První pomoci, podívejte se do mapy. Pro nalezení duševní rovnováhy se obraťte na psychology z Health Base (nevládní organizace Ostrova). Budete-li kousek od Health Base, přihlaste se před párty na masáž u našeho personálu. Vedle První pomoci se nachází také lékárna, která bude mít otevřeno 24 hodin denně, takže budete-li něco potřebovat, mohou Vám pomoci. Rádi bychom vás zároveň požádali, abyste během Szigetu na sebe a i ostatní Szigeťany dávali pozor!

Samozřejmě, že na Szigetu můžete fotit pro vlastní potěšení, ale v případě, že budete fotit či natáčet účinkující, budete potřebovat písemný souhlas od organizátorů. Pokud natáčíte či fotíte pro určitá média a chcete materiál dále publikovat, konzultujte tuto možnost s našimi kolegy v Tiskové kanceláři nebo je můžete kontaktovat na press@sziget.hu!

Je dobré vědět: aby byl Sziget nezapomenutelný zážitek pro všechny, neustále vytváříme zvukové záznamy i videa. Můžete mít štěstí a objevit se na tomto trvalém záznamu, ale Vaše jméno bude zmíněno jen v případě, že nám podepíšete souhlas. Uvědomte si však, že si nemůžete dělat žádné nároky na zobrazení na těchto materiálech (více informací najdete v Pravidlech Policy).

Vstup do nadstandartních kempů VIP / Apero / Alternativa / Siesta / Bridge  /Family

 • Na recepci  vybraného kempu dostanete náramek umožňující pohyb a stanování v této části areálu! Tyto náramky se nevydávají společně se vstupní permanentkou
 • Pokud máte jakékoliv otázky, zeptejte se personálu na recepci 24/7!
 • Otvírací hodiny: sobota 7. srpna 18:00
 • 17. srpna do 8:00 je termín do kdy je nutné opustit stanový areál
 • Jestliže najdete potenciálně nebezpečné předměty nebo zvířata (hady, vosy, psi bez doprovodu) v prostorách kempu, nahlaste to ihned na recepci.

Stavba stanu

 • Držte se následujících instrukcí při stavbě stanu:
 • Stan pro 1-2 lidi – nezabírejte více než 2x2 metry
 • Stan pro 3-4 lidi – nezabírejte více než 4x2 metry
 • Stavte vaše stany vedle sebe ne v kruhu
 • Velký stan není povolen
 • Rezervování místa není možné, stanové místo zabere první kdo přijde
 • Naslouchejte instrukcím personálu!

Předem zakoupené doplňky pro kemping:

 • Předem zakoupené stanové doplňky jako stanové sety, nafukovací matrace, deky, karimatky, cestovní prostěradla, spací pytle, můžete vyzvednout v Sziget City Center (vedle informací a stanového servis pointu).
 • V případě že vracíte tyto věci, bude poškození adekvátní kompenzace odečtena při vrácení zálohy

Je dobré vědět:

 • Nalezené předměty, prosím, odneste do ztrát & nálezů v Sziget City Centru
 • Telefony atd. můžete dobít v dobíjecím  pointu vyznačeném na mapě
 • Úmyslné škody na Sziget majetku nebo osobě budou potrestány právně s následkem přestřižení  Sziget náramku
 • Prosíme respektujte ostatní Szigeťany! Pokud vaše chování je rušivé pro ostatní (jako hlasitá hudba, křik, agresivní chování atd.) můžete být vyzváni organizátory k opuštění kempu

Užíjte si Sziget!

V areálu najdete několik obchodů, kde seženete většinu věcí, které byste mohli potřebovat.

Sziget je známý svými pohodlnými kempy a příjemnou společností návštěvníků. Buďte toho součástí! Buďte milí, pozdravte své sousedy a třeba najděte nové přátele!
Ráno na Szigetu 2013: https://www.youtube.com/watch?v=DxxKwr8ftwg

Stanujte s dětmi v našem kempu pro rodiny – ve Family Campingu! Více informací najdete zde!
 
Podívejte se na zážitky dětí na Szigetu 2013: https://www.youtube.com/watch?v=faX6gQDH04M

We have different parking options inside and outside the island, so you'll definitely find a nice place for your car! More info on the exact offers coming soon!

Mějte, prosím, na paměti, že je přísně zakázáno rozdělávat oheň v celém areálu festivalu! Je také zakázáno mít plynové lahve, což znamená, že není možné si v areálu vařit. V celém areálu bude bezpočet možností stravování. Pokud byste rádi poseděli u ohně, pak raději navštivte náš oficiální  táborák Campfire, kde si užijete skvělou hudbu a jedinečnou atmosféru.

V kempovací zóně nejsou k dispozici žádné elektrické zásuvky a žádáme vás, abyste nevozili generátory. Svá nejdůležitější zařízení můžete dobíjet u dobíjecích stánků.

Přímo na místě je vám k dispozici mnoho zařízení s toaletami! Žádáme vás, abyste nechodili na toaletu ke stromům, do keřů a na travnaté plochy.
Sprchy jsou také k dispozici v kempingové zóně pro návštěvníky se 7 denní či 5 denní permanentkou nebo držitele alespoň dvou po sobě jdoucích denních vstupenek. Udržujte prosím toalety a sprchy co nejčistější a snažte se neplýtvat vodou.

Ve sprchách najdete zásuvky na fény, žehličky na vlasy a také zrcadla.

Když si budete vybírat místo na stanování, vyhněte se větším cestám a trasám pro služební vozidla.
 
Prosíme vás, abyste následovali těchto pokynů týkajících se velikosti stanu:
 • Stan pro 1-2 osoby: 2 x 2 metry
 • Stan pro 3-4 osoby: 4 x 2 metry
 • Mějte prosím na vědomí, že altány (např. party stany s nebo bez bočních panelů) jsou povoleny pouze v oblastech s dostatečným prostorem pro další táborníky

Voda z kohoutků je pitná (i ta na záchodech a ve sprchách).

V areálu můžete stanovat, pokud máte 7 denní či 5 denní permanentku, nebo jste držitelem alespoň dvou po sobě jdoucích denních vstupenek.

Podívejte se, jaké možnosti ubytování v areálu nabízíme. Vyberte si jeden z našich nadstandardních kempů, kemp pro karavany (pokud jeden  vlastníte), Flexotel, atd.! Nadstandardní kempy dbají na zvýšenou bezpečnost a nabízí spoustu dalších servisů.

Budapešť je krásné město s velmi propracovanou dopravní sítí. Sziget se nachází u zastávky Filatorigát na HÉV (předměstský vlak – H5). Pokud chcete více prozkoumat město, určitě Vám doporučujeme Sziget-Budapest Citypass!  Během konání Sziget Festivalu budou dopravní spoje posíleny a budou tak k dispozici častěji ve dne i v noci!
 
Více informací o budapešťské dopravní síti:: http://www.bkk.hu/en/main-page/news/
 

 

HÉV / příměstské železnice

Přijďte na Sziget s H5 HÉV, které jezdí mezi Batthány tér a Filatorigát každých 15-20 minut! Nezapomeňte vystoupit na Filatorigát, což je zastávka Szigetu!

 

Veřejná doprava v noci

Co je dobré vědět: tram č. 6 jezdí během festivalu i v noci, stejně jako noční autobusy č. 901 a 918.

 

 

Doporučujeme Vám, abyste zaparkovali svůj vůz na jednom z našich parkovišť a užili si festival naplno - včetně osvěžujícího piva na barech. Cestování po Budapešti městskou hromadnou dopravou je jednodušší, levnější a komfortnější. 
 

Máme pro Vás několik parkovacích možností! Brzy se dozvíte podrobnosti.

Přijeďte na kole podél břehu Dunaje (část Buda) a zatímco si budete užívat festivalu, my se zdarma postaráme o Vaše kolo. Najděte si na mapě „Bicycle Storage“ (úschovna kol). Z důvodu bezpečnosti mohou být cyklostezky během konání festivalu pozměněny. Změny v cyklo trasách zveřejníme začátkem srpna!

Užijte si cestu na Sziget výletní lodí! Loď D13 bude k dispozici mezi 10.-17. srpnem na zastávkach:

- Petőfi tér (Erzsébet most) - Batthyány tér- Ostrov Óbudai (stejná trasa zpět do města)

- Jászai Mari tér (Margit most) – Ostrov Óbudai (stejná trasa zpátky do města)

 

Harmonogram je následující:

Mezi 10.-11. srpnem jezdí lodě mezi 16.00-00.30 každých 30 minut

Mezi 12.-16. srpnem jezdí lodě mezi 14.30-02.30 každých 30 minut

 

Sziget je otevřen každému, proto se snažíme zlepšit podmínky pro účast handicapovaných návštěvníků! V areálu je více než 76 akrů travnaté plochy, důležité je však zmínit, že stav areálu může být výrazně ovlivněn počasím.

Používáte invalidní vozík? Potřebujete pomoc během Vašeho festivalového dobrodružství? My Vám budeme na Szigetu dělat průvodce!

Již podruhé sdružení  Let's go out! zabezpečuje na Szigetu bezplatný asistenční servis pro ty, kteří používají invalidní vozík nebo jsou zdravotně postiženi. Profesionální pracovníci sdružení Vám přizpůsobí potřeby a pomoc během pobytu stráveného na Szigetu! Pokud přijedete s kamarádem, který Vám bude na festivalu pomáhat, stále můžete kontaktovat naše sdružení a my Vám rádi pomůžeme strávit čas na festivalu v plném rozsahu!

 

Jak se zaregistrovat?

Pošlete e-mail na adresu hello@mozduljunkki.hu a bude Vám zaslán registrační balíček. Máte také možnost se setkat s personálem ještě před festivalem! Místa jsou k dispozici jen v omezeném počtu, takže s registrací pospěšte!

Více informací a fotografie z loňského roku na : www.mozduljunkki.hu

Easy XS kemp

– kempování pro handicapované Szigeťany

 • Možnost kempování
 • Přístupné toalety
 • Přístupné sprchy
 • Informační středisko ( pro osoby se zdravotním postižení)

100 kusů přístupných záchodů umístěných v areálu.

Služba - pronájem invalidních vozíků:

K pronájmu je nezbytná záloha a průkaz totožnosti. Ti, kteří nepotřebují nutně invalidní vozík si mohou pronajmout berle. Zde se provádí také opravy invalidních vozíků.

Záloha:

 • Invalidní vozík: 50 EUR
 • Berle: 25 EUR

Služba - asistence pro zrakově postižené:

Tuto službu je nutné si objednat 24 hodin předem. Bude pro Vás zajištěna asistence od vstupu do Szigetu až na místo Vámi zvoleného programu, stejně tak jako doprovod z jednoho místa festivalu na druhé. Personál však nemůže s postiženou osobou setrvávat po celou dobu!

Přeprava z města na festival:

k dispozici 24 hodin předem, je tedy nutné si službu objednat. Zajišťuje transfer z města přímo do Easy XS kempu. Je potřeba si na tuto službu zavolat a informovat se.

Znaková řeč

V případě, že potřebujete asistenci pro osoby se znalostí maďarské či mezinárodní znakové řeči, prosím kontaktuje nás na: hello@szigetfestival.com

Pronájem mopedu

Párty bez limitů! S našimi mobilními skůtry si může Sziget užít opravdu kdokoli. Registrujte se na webových stránkách a zažijte festival naplno od prvního dne! Více informací zde

V souvislosti s výše zmíněnými službami se s námi můžete spojit na tomto emailu: nevergiveuptravel@gmail.com nebo telefonicky na  +36706993344

Osobní asistence:

Sdružení Let’s Go Out  zprostředkovává asistenční služby pro handicapované Szigeťany. Profesionální tým složený ze studentů a dobrovolníků je připraven pomoci!

S čím Vám mohou pomoci?

 • Doprovod v rámci programu a mezi festivalovými dějišti
 • Stavění a bourání stanu
 • Balení a vybalování
 • Přijímání jídla, pomoc na toaletu a se sprchou
 • Manipulace s invalidním vozíkem
 • A mnoho dalšího :)

Jestliže si chcete užít skvělou festivalovou atmosféru, ale potřebujete pomoc, napište nám na: hello@mozduljunkki.hu a dejte nám vědět, kdy dorazíte na Sziget a jak Vám můžeme pomoci!

Důležité! Jestliže potřebujete naši pomoc, dejte nám prosím vědět 24 před Vaším příjezdem, abychom na Vás mohli počkat.:) 
Více informací: www.mozduljunkki.hu

DOPRAVA NA FESTIVAL

1) Napište žádost na accessible@minibud.hu a dejte MiniBUD vědět datum a čas Vašeho příjezdu, číslo letu a telefonní číslo.

2) MiniBUD Vám pošle VOLNÝ zpáteční poukaz.

3) Při příjezdu hledejte na terminálu miniBUD okénko a následně budete dopraveni k autu!

 

Klikněte zde podívejte na letošní Sziget Passport!