News

Češi na Szigetu 2015 letos výrazněji než kdy dřív.

Výrazné české zastoupení čeká letošní Sziget, a to ani ne počtem vystupujících, jako spíš počtem představení. Na nejlepší hudební festival Evropy (ocenění Best Major European Festival 2014 EFA) se kromě skvělých Mydy Rabycad a vítěze soutěže Jednou trefou na Sziget kapely Ghost of You chystají také famózní Cirk La Putyka, kteří odehrají na festivalu šest představení.

Kouzelné dějiště “Cirque du Sziget” opět na Szigetu

Nejen v loňském roce vzbudilo Cirque du Sziget u návštěvníků obrovský ohlas a nadšení, v průběhu historie festivalu se  toto dějiště stalo již pevnou součástí jeho programu. Sziget je víc než jen hudební festival, letošní ročník tak opět nabídne velkolepé produkce “nového cirkusu” známé po celém světě. Své umění představí soubory Akoreacro (FR), Cirk La Putyka (CZ), ManoAmano (AR) a Grotesque Gymnastics (HU). Na jejich vystoupení se mohou návštěvníci těšit od 11. do 16. srpna v obřím cirkusovém stanu s kapacitou zhruba 500 lidí. ManoAmano zahájí Cirk du Sziget už v úterý 11. srpna, od středy 12. srpna se pak denně představí i další světově známé velké soubory, včetně toho maďarského. V podvečer se návštěvníci Szigetu mohou těšit na speciální show Cirk La Putiky, kterou tito čeští umělci připravili přímo pro Ostrov svobody, večer pak zakončí veselou uměleckou “tečkou” soubor Akoreacro.

Vítězem soutěže jsou Ghost of You

Vítězem soutěže Jednou trefou na Sziget se stala brněnské kapela Ghost of You. O možnost hrát na srpnovém festivalu Sziget 2015 ve společnosti kapel jako jsou Robbie Williams, Florence The Machine, Foals, Kasabian, Interpol, Alt-J či Limp Bizkit bojovaly na třech finálových koncertech kapely Vees (CZ), Fresh Out Of The Bus (SK) a Ghost of You (CZ). O vítězi rozhodovali návštěvníci v bratislavském KC Dunaj, v pražském klubu Roxy a na závěrečném večeru v brněnské Flédě. Publikum na Flédě tak bylo svědkem vyhlášení výsledků  a součet hlasů ze všech tří koncertů určil vítězem „domácí“ Ghost of You.  

Avicii, Limp Bizkit, Holywood Undead, CRO a další

Program festivalu doplňujeme o další a další jména. Sziget bude velká jízda i letos a řadu jmenu doplňujeme o  Avicii, Limp Bizkit, Holywood Undead, The Gaslight Anthem a řadu dalších jmen najdete v programu. A nezapomeňte, vstupenky za cenu "advanced round 1" jsou dostupné jen do konce dubna.

Ellie Goulding, Kasabian, Sigma a další na Szigetu 2015

V line-upu Szigetu 2015 přibývají nová jména. Ještě chvíli potrvá, než bude zveřejněn celý program tohoto výjimečného sedmi denního festivalu, který čítá v průměru tisíc vystoupení. Nyní organizátoři ohlásili nová jména hudební scény jako např. Ellie Goulding, Kasabian, Sigma, Nero, Kraftklub a několik dalších jmen, v následujících týdnech se pak fanoušci mohou těšit na nová dějiště a další novinky festivalu. Permanentky za zvýhodněnou cenu ('Advance Round 1') jsou v prodeji jen do konce dubna.

Ve finále jsou Vees, Ghost of You a Fresh Out Of The Bus

III. kolo (finále) - Jednou trefou na Sziget! Jde se do finále soutěže o účinkování na festivalu Sziget 2015. Tři koncerty rozhodnou mezi kapelami Vees (CZ) Ghost of You (CZ) a Fresh Out Of The Bus (SK)

Foals, Interpol, Alesso a spousta dalších jmen Szigetu 2015

Ostrov svobody (Island of Freedom) oznámil více než dvacet nových jmen, která se zařadí do letošního programu Szigetu vedle dříve ohlášených hvězd, jakými jsou Robbie Williams, Florence and the Machine, Martin Garrix, Alt-J a dalších čtyřicet známých interpretů. Sziget festival, který se koná od 10. do 17. srpna v Budapešti, je týden plný non-stop zábavy se 100% garancí.

II. kolo - Jednou trefou na Sziget!

Odborná porota vybrala šest českých a šest slovenských kapel do druhého kola soutěže Jednou trefou na Sziget. Do finále soutěže pošlou posluchači Radia 1 jednu z těchto kapel: Zrní, Kittchen, Nylon Jail, Kieslowski, Ghost of You a Calm Season. Na Slovensku budou o postup bojovat: Nvmeri, Purist, Fallgrapp, Talkshow, Fresh Out Of The Bus a Bloom. Nejvyšší hodnocení od poroty získala kapela VEES, která tímto postupuje do přímo do finále.

Jednou trefou na Sziget!

Soutěž českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2015 Hrát na nejlepším festivalu Evropy ve stejný den jako Robbie Williams nebo Florence and the Machine. V den, kdy se v areálu pohybuje 85 000 návštěvníků. To se podaří minimálně jedné kapele z České republiky nebo Slovenska. Držitel ocenění EFA „Best Major European Festival“ za rok 2014, festival Sziget, vyhlašuje hudební soutěž „Jednou trefou na Sziget“. Vítěz této soutěže vystoupí na festivalu Sziget 2015.