News

14 nových hvězd: Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta a další

Týdenní program s hvězdami světové scény i uměním všeho druhu získává jasnější kontury. Sziget, hrdý vítěz kategorie “Best Line-Up” na nedávných European Festival Awards, ohlásil čtrnáct nových jmen letošního ročníku, kterými jsou např. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, The Lumineers a spousta dalších. Hudební událost roku se uskuteční od 10.-17. srpna 2016 v Budapešti.

Šance pro české kapely si zahrát na Szigetu

Startuje druhý ročník soutěže českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget – Jednou ranou na Sziget. Vítěz této soutěže vystoupí na festivalu Sziget 2016, na jednom z nejlepších a největších festivalů Evropy v den, kdy se v areálu pohybuje přes osmdesát tisíc návštěvníků. Festival Sziget, držitel ocenění EFA „Best Line–up European Festival“ za rok 2015, se koná od 10.-17. 8 .2016 a mezi prvními jmény v progamu jsou například Bastille, Bloc Party, Sigur Rós, Sum 41, John Newman, Bring Me The Horizon a další. Kapely mohou své přihlášky zasílat do 29.2.2016.

Šance pro výtvarníky a Bastille, Nicky Romero, Sum 41 a další v programu 2016

Festival Sziget vypisuje výtvarnou soutěž pro venkovní instalace ve festivalovém areálu na ostrově v centru Budapešti. Celkový rozpočet veřejné zakázky je 120.000 EURO (cca 3 240 000 Kč).  Před koncem roku hudební program Szigetu se rozrostl o další jména   Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Sziget se koná 10.-17. srpna 2016

Začínáme plnit line-up, první osmička je tady.

Již po dvacáté čtvrté zveme do svého ostrovního areálu v centru Budapešti všechny fanoušky hudby, umění a otevřeně smýšlející lidi z celého světa. Na konci listopadu velmi úspěšně odstartoval předprodej, kdy se prodalo více než 25 % dostupných permanentek. Tady jsou první jména programu jako John Newman, Sigúr Ros, Parov Stelar a další, ostatní jména budou brzy přibývat. Sziget se koná 10.-17. srpna 2016 a nejlevnější vstupenky jsou k dostání jen do 31. prosince.

441 000 návštěvníků na Szigetu

Právě skončený festival Sziget 2015 předčil předchozí ročníky rekordní návštěvou 441 000 Szigeťanů. Ti přicestovali na tento mezinárodní festival z 95 různých zemí, aby prožili originální týden plný zábavy na ostrově v centru Budapešti.

Pussy Riot na Szigetu

V pátek 14.8. od 13:00 na scéně Magic Miror budou s návštěvníky Szigetu diskutovat členky známé feministicko punkové skupiny Pussy Riot. V poslední možný okamžik se podařilo domluvit návštěvu dvou jejích představitelek. U kulatého stolu si budou se Szigeťany o současné situaci povídat Nadia a Máša. Ty do centra Budapeště dorazily po svém úspěšném působení na festivalu Glastonbury.

První festivalový den a Robbie Williams

Hned úvodní den festivalu Sziget 2015 byl vyprodaný. Robbie Williams přilákal na krásný ostrov v srdci Budapešti 80 000 fanoušků, kteří do posledního místečka zaplnili obří prostor před hlavním pódiem. „Král popu“ návštěvníky nezklamal. V průběhu své hodinu a půl dlouhé show zněl hit za hitem, jako Rock DJ, Angels, nebo Feel, občas si propůjčil i slavné písně jiných hvězd jako U2 nebo Queen, a nadšení fanoušci s ním sborově zpívali od začátku do konce. Permanentky i denní vstupenky na další dny festivalu jsou stále v prodeji, kdo by rád přijel zažít výjimečnou atmosféru na Ostrově svobody, má stále šanci.

Mapa Szigetu. Program doplňují Rudimental. Poslední šance na levnější vstupenky je jen do konce července.

Za dva týdny se otevřou brány obřího festivalu Sziget (10.8. – 17.8.2014), na který míří hudební hvězdy z celého světa. Už od pondělí 10.8., kdy se otevřou brány festivalu, Sziget servíruje fanouškům speciality a parádní show, které vévodí koncert Robbieho Williamse. Hvězdný program se jmény Florence and the Machine, Kings of Leon, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals a řadou dalších nově doplňují Rudimental. Festivalový rej a koncerty mohou Szigeťani sledovat či sami prožívat na více než 50 místech festivalového ostrova uprostřed Budapešti. Poslední šance pro fanoušky získat levnější vstupenky končí 31.7.  

TDK Sziget Beach - Cökxpôn Chill Garden

Osvěžující Sziget Beach, dlouhá 3000 m2. Místo k veselí i odpočinku.

Kings of Leon na Szigetu 2015!

Vypadá to, že Sziget letos opět nabídne jeden z nejlepších line-upů tohoto léta. Po hvězdách jako Robbie Williams, Florence and the Machine, Alt-J, Avicii, Ellie Goulding, The Script, Foals, Interpol přibyla dnes také americká čtveřice Kings of Leon! Festivalový koncert amerických rockerů 15. srpna v Budapešti bude jednou z mála příležitostí, kdy ji mohou evropští fanoušci v létě slyšet.