News

Pussy Riot na Szigetu

V pátek 14.8. od 13:00 na scéně Magic Miror budou s návštěvníky Szigetu diskutovat členky známé feministicko punkové skupiny Pussy Riot. V poslední možný okamžik se podařilo domluvit návštěvu dvou jejích představitelek. U kulatého stolu si budou se Szigeťany o současné situaci povídat Nadia a Máša. Ty do centra Budapeště dorazily po svém úspěšném působení na festivalu Glastonbury.

První festivalový den a Robbie Williams

Hned úvodní den festivalu Sziget 2015 byl vyprodaný. Robbie Williams přilákal na krásný ostrov v srdci Budapešti 80 000 fanoušků, kteří do posledního místečka zaplnili obří prostor před hlavním pódiem. „Král popu“ návštěvníky nezklamal. V průběhu své hodinu a půl dlouhé show zněl hit za hitem, jako Rock DJ, Angels, nebo Feel, občas si propůjčil i slavné písně jiných hvězd jako U2 nebo Queen, a nadšení fanoušci s ním sborově zpívali od začátku do konce. Permanentky i denní vstupenky na další dny festivalu jsou stále v prodeji, kdo by rád přijel zažít výjimečnou atmosféru na Ostrově svobody, má stále šanci.

Mapa Szigetu. Program doplňují Rudimental. Poslední šance na levnější vstupenky je jen do konce července.

Za dva týdny se otevřou brány obřího festivalu Sziget (10.8. – 17.8.2014), na který míří hudební hvězdy z celého světa. Už od pondělí 10.8., kdy se otevřou brány festivalu, Sziget servíruje fanouškům speciality a parádní show, které vévodí koncert Robbieho Williamse. Hvězdný program se jmény Florence and the Machine, Kings of Leon, Avicii, Martin Garrix, Ellie Goulding, Kasabian, Limp Bizkit, Foals a řadou dalších nově doplňují Rudimental. Festivalový rej a koncerty mohou Szigeťani sledovat či sami prožívat na více než 50 místech festivalového ostrova uprostřed Budapešti. Poslední šance pro fanoušky získat levnější vstupenky končí 31.7.  

TDK Sziget Beach - Cökxpôn Chill Garden

Osvěžující Sziget Beach, dlouhá 3000 m2. Místo k veselí i odpočinku.

Kings of Leon na Szigetu 2015!

Vypadá to, že Sziget letos opět nabídne jeden z nejlepších line-upů tohoto léta. Po hvězdách jako Robbie Williams, Florence and the Machine, Alt-J, Avicii, Ellie Goulding, The Script, Foals, Interpol přibyla dnes také americká čtveřice Kings of Leon! Festivalový koncert amerických rockerů 15. srpna v Budapešti bude jednou z mála příležitostí, kdy ji mohou evropští fanoušci v létě slyšet.

Češi na Szigetu 2015 letos výrazněji než kdy dřív.

Výrazné české zastoupení čeká letošní Sziget, a to ani ne počtem vystupujících, jako spíš počtem představení. Na nejlepší hudební festival Evropy (ocenění Best Major European Festival 2014 EFA) se kromě skvělých Mydy Rabycad a vítěze soutěže Jednou trefou na Sziget kapely Ghost of You chystají také famózní Cirk La Putyka, kteří odehrají na festivalu šest představení.

Kouzelné dějiště “Cirque du Sziget” opět na Szigetu

Nejen v loňském roce vzbudilo Cirque du Sziget u návštěvníků obrovský ohlas a nadšení, v průběhu historie festivalu se  toto dějiště stalo již pevnou součástí jeho programu. Sziget je víc než jen hudební festival, letošní ročník tak opět nabídne velkolepé produkce “nového cirkusu” známé po celém světě. Své umění představí soubory Akoreacro (FR), Cirk La Putyka (CZ), ManoAmano (AR) a Grotesque Gymnastics (HU). Na jejich vystoupení se mohou návštěvníci těšit od 11. do 16. srpna v obřím cirkusovém stanu s kapacitou zhruba 500 lidí. ManoAmano zahájí Cirk du Sziget už v úterý 11. srpna, od středy 12. srpna se pak denně představí i další světově známé velké soubory, včetně toho maďarského. V podvečer se návštěvníci Szigetu mohou těšit na speciální show Cirk La Putiky, kterou tito čeští umělci připravili přímo pro Ostrov svobody, večer pak zakončí veselou uměleckou “tečkou” soubor Akoreacro.

Vítězem soutěže jsou Ghost of You

Vítězem soutěže Jednou trefou na Sziget se stala brněnské kapela Ghost of You. O možnost hrát na srpnovém festivalu Sziget 2015 ve společnosti kapel jako jsou Robbie Williams, Florence The Machine, Foals, Kasabian, Interpol, Alt-J či Limp Bizkit bojovaly na třech finálových koncertech kapely Vees (CZ), Fresh Out Of The Bus (SK) a Ghost of You (CZ). O vítězi rozhodovali návštěvníci v bratislavském KC Dunaj, v pražském klubu Roxy a na závěrečném večeru v brněnské Flédě. Publikum na Flédě tak bylo svědkem vyhlášení výsledků  a součet hlasů ze všech tří koncertů určil vítězem „domácí“ Ghost of You.  

Avicii, Limp Bizkit, Holywood Undead, CRO a další

Program festivalu doplňujeme o další a další jména. Sziget bude velká jízda i letos a řadu jmenu doplňujeme o  Avicii, Limp Bizkit, Holywood Undead, The Gaslight Anthem a řadu dalších jmen najdete v programu. A nezapomeňte, vstupenky za cenu "advanced round 1" jsou dostupné jen do konce dubna.