News

Kaiser Chiefs a Manu Chao La Ventura na Szigetu. Závěrečná show pojede v rytmu Hardwell.

Festival Sziget neustále obohacuje svůj program a představuje dalších devět jmen. Na festivalu konajícím se 10.-17. srpna 1016 v Budapešti uvidíte Manu Chao La Ventura, Hardwell, Kaiser Chiefs a mnoho dalších. Letošní line-up se jmény jako jsou Rihanna, Muse, Sia, Noel Gallagher , táhne víc než kdy předtím.  Pětidenní permanentky jsou již vyprodány, stejně jako řada kempů. Zbývají tak už jen jednodenní vstupenky a sedmidenní permanentky.

Sziget vytahuje další trumf - Rihanna.

Organizátoři Szigetu s radostí oznamují, že headlinerem nultého dne (11.8.) bude hvězda popové scény Rihanna. Do programu festivalu konajícího se 10.-17. srpna, tak přibyla další světová ikona.

Piano a Fúzy Múzy jsou finalisté soutěže Jednou ranou na Sziget

En.dru bude prvním zástupcem ČR na letošním Szigetu. Známe také dvojici finalistů soutěže Jednou ranou na Sziget. Zda dalším vystupujícím na festivalu bude Piano (CZ) nebo Fúzy Múzy (SK), rozhodnou návštěvníci koncertů (28.4. Bratislava, 5.5. Budapešť, 6.5. Praha). Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků permanentku na festival Sziget.

Na Szigetu předvede svou show En.dru

En.dru bude prvním zástupcem ČR na letošním festivalu Sziget. Čerstvý vicemistr světa v loopingu „ Boss World Looping Championship“ a dvojnásobný mistr ČR v beatboxu bude prezentovat svoji jedinečnou show na Szigetu poprvé. Sziget se letos koná 10.8.-17.8. a vystoupí na něm takové hvězdy jako Muse, Sia, David Guetta, Noel Gallagher's High Flying Birds , Chvrches, The Lumineers, Bastille, Bloc Party, Roisín Murphy a další

SIA, Noel Gallagher's High Flying Birds a další jen zvýrazňují už tak vynikající program Szigetu.

Sziget pokračuje v oznamování nových kapel a seznam vystupujících rozšířil o dalších 14 zvučných jmen. Na festivalu tak zahrají Sia, Noel Gallagher's High Flying Birds , Travis Scott, Jake Bugg a další. Týdenní dovolená uprostřed Budapešti ve společnosti hvězd se koná  10.-17. srpna 2016.

14 nových hvězd: Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta a další

Týdenní program s hvězdami světové scény i uměním všeho druhu získává jasnější kontury. Sziget, hrdý vítěz kategorie “Best Line-Up” na nedávných European Festival Awards, ohlásil čtrnáct nových jmen letošního ročníku, kterými jsou např. Muse, The Last Shadow Puppets, David Guetta, The Lumineers a spousta dalších. Hudební událost roku se uskuteční od 10.-17. srpna 2016 v Budapešti.

Šance pro české kapely si zahrát na Szigetu

Startuje druhý ročník soutěže českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget – Jednou ranou na Sziget. Vítěz této soutěže vystoupí na festivalu Sziget 2016, na jednom z nejlepších a největších festivalů Evropy v den, kdy se v areálu pohybuje přes osmdesát tisíc návštěvníků. Festival Sziget, držitel ocenění EFA „Best Line–up European Festival“ za rok 2015, se koná od 10.-17. 8 .2016 a mezi prvními jmény v progamu jsou například Bastille, Bloc Party, Sigur Rós, Sum 41, John Newman, Bring Me The Horizon a další. Kapely mohou své přihlášky zasílat do 29.2.2016.

Šance pro výtvarníky a Bastille, Nicky Romero, Sum 41 a další v programu 2016

Festival Sziget vypisuje výtvarnou soutěž pro venkovní instalace ve festivalovém areálu na ostrově v centru Budapešti. Celkový rozpočet veřejné zakázky je 120.000 EURO (cca 3 240 000 Kč).  Před koncem roku hudební program Szigetu se rozrostl o další jména   Bastille, Bloc Party, CHVRCHES, Nicky Romero a Sum 41. Sziget se koná 10.-17. srpna 2016

Začínáme plnit line-up, první osmička je tady.

Již po dvacáté čtvrté zveme do svého ostrovního areálu v centru Budapešti všechny fanoušky hudby, umění a otevřeně smýšlející lidi z celého světa. Na konci listopadu velmi úspěšně odstartoval předprodej, kdy se prodalo více než 25 % dostupných permanentek. Tady jsou první jména programu jako John Newman, Sigúr Ros, Parov Stelar a další, ostatní jména budou brzy přibývat. Sziget se koná 10.-17. srpna 2016 a nejlevnější vstupenky jsou k dostání jen do 31. prosince.

441 000 návštěvníků na Szigetu

Právě skončený festival Sziget 2015 předčil předchozí ročníky rekordní návštěvou 441 000 Szigeťanů. Ti přicestovali na tento mezinárodní festival z 95 různých zemí, aby prožili originální týden plný zábavy na ostrově v centru Budapešti.