Jednou ranou na Sziget!

Soutěž českých a slovenských kapel o účinkování na festivalu Sziget 2016

*******************************************************************************

 

Slovenští Fúzy Múzy  zvítězili nad českým Pianem v soutěži Jednou ranou na Sziget.

V pražském Rock café skončil druhý ročník soutěže Jednou ranou na Sziget vítěztvím kapely Fúzy Múzy.  Součet hlasů návštěvníků ze tří finálových koncertů přinesl muzikantům ze Slovenska nejen vítěztví v soutěži nad druhou finalovou kapelou, kterou bylo pražské Piano, ale hlavně jistotu koncertu na Szigetu, největším festivalu střední Evropy. Maďarský Sziget se v Budapešti letos koná 10.-17.8. a vystoupí na něm takové hvězdy jako Rihanna, Muse, Sia, Manu Chao, David Guetta, Die Antwoord, Bastille, Noel Gallagher's High Flying Birds, a další.

Súťažné koncerty boli pre nás prínosné a inšpiratívne. Je to pre našu kapelu veľkou skúsenosťou. Tešíme sa z toho, že vystúpime na festivale Sziget. Ďakujeme každému kto nás podporil, príbeh Fúzy Múzy pokračuje.“ Komentuje vítěztví člen kapely Fúzy Múzy Juraj Staviarsky.

Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK), které do finále z více než 260 přihlášených kapel vybrala odborná porota, usilovali o přízeň fanoušků na třech koncertech. Hlasovat mohli návštěvníci koncertů  v Bratislavě v KC Dunaj, v Brně na Flédě a v Praze v Rock Café.  Celkový výsledek hlasování a první gratulaci pronesel pražském klubu Rock Café, beatboxer, zpěvák, skladatel a moderátor En.Dru, který tak zústává zatím jediným zástupcem z ČR v programu toho obřího festivalu. Slovensko, kromě vítězné kapely Fúzy Múzy, reprezentují Queer Jane. V prvním ročníku soutěže Jednou ranou na Sziget, v roce 2015, zvítězila kapela Ghost of You.

 

*******************************************************************************

A je tu finále! Česko-slovenský souboj rozhodnou návštěvníci koncertů.

 

Piano (CZ) a Fúzy Múzy (SK) budou usilovat o přízeň fanoušků na třech koncertech, kteří svými hlasy určí vítěze Jednou ranou na Sziget. Ale nejen kapely mohou vyhrát účast na Szigetu. Na každém koncertě získá také jeden z návštěvníků permanentku na festival, který se letos koná 10.-17.8. Každý ze tří finálových večerů kromě finalistů, které z více než 260 přihlášených kapel vybrala odborná porota, ozdobí také svým koncertem speciální hosté:

28.4. – Bratislava, KC Dunaj – speciální host: Wattican Punk Ballet (Hu)

https://www.facebook.com/events/574370349388260/

 

5.5. – Brno, Fléda - speciální host: Lesní zvěř

https://www.facebook.com/events/519776871562752/

 

6.5. – Praha, Rock Café - speciální host: En.Dru

https://www.facebook.com/events/457132111152141/

Výsledek, který určí součet hlasů ze všech koncertů, bude vyhlášen v pražském klubu Rock Café. Beatboxer, zpěvák, skladatel a moderátor En.Dru, který je doposud jediným zástupcem z ČR v programu Szigetu, po svém vystoupení ohlásí vítěze celého ročníku Jednou ranou na Sziget. Letošní druhý ročník, doznal několik úprav v průběhu soutěže, kdy kvůli technickým problémům, byl koncert z budapešťského klubu A38 přesunut do brněnské Flédy. Finalové koncerty se tak odehrají ve stejných městech jako při prvním ročníku, kdy zvítězila kapela Ghost of You.

 

 

*******************************************************************************

Do finále soutěže postoupily kapely Piano a Fúzy Múzy

Finálovou dvojici Piano a Fúzy Múzy vybrala odborná porota z celkem 263 přihlášených kapel a 28.4. v Bratislavě v KC DUNAJ  (https://www.facebook.com/events/574370349388260/)  je doplní speciální host koncertu, maďarský Wattican Punk Ballet. Za to ve čtvrtek 5.5. v Brně v klubu Fléda (https://www.facebook.com/events/519776871562752/) bude speciálním hostem a zahraje svůj koncert formace Lesní zvěř. Páteční večer 6.5. v pražském Rock Café (https://www.facebook.com/events/457132111152141/) přinese rozuzlení celé soutěže. Po koncertě obou finalistů zahraje speciální host En.Dru a ten také zprostředkuje výsledný součet hlasů a tím pádem také kapelu, která zahraje na letošním festivalu Sziget.

 

*******************************************************************************

Dvoukolová soutěž pro kapely a hudebníky z České republiky a Slovenska. Finálové kolo obsahuje tři mezinárodní koncertní večery ve třech zemích. Koncertovat se bude v Praze, Bratislavě a Budapešti.  Přihlásit se mohou interpreti / kapely v širokém žánrovém rozpětí, od alternativy přes rock až po elektronickou hudbu, a to do 29.2.2016. Soutěže se mohou účastnit interpreti/tky s trvalým pobytem v ČR nebo SR, nebo kapely s více členy splňující tuto podmínku ze 75%. Kapely zasílají v prvním kole pouze link na jednu skladbu. Do finále postoupí jedna skupina z ČR a jedna ze Slovenska. Finalisty vybralaodborná porota, celkového vítěze pak návštěvníci koncertů.

Jak se přihlásit?

Pošlete email na soutez@szigetfestival.cz, který bude obsahovat:  název kapely, link (Youtube nebo Soundcloud) na jednu vlastní soutěžní skladbu, odkaz na webovou prezentaci a kontakt na zodpovědného zástupce kapely.

 

Vítěz bude hrát na festivalu Sziget 2016 v Budapešti.

Soutěž vyhlašuje zástupce Sziget Festivalu pro Českou republiku a Slovensko

 

Průběh soutěže:

1. kolo – Interpreti / kapely se mohou do soutěže přihlásit nejpozději do 29.2.2016. Na email soutez@szigetfestival.cz musí zaslat odkaz na 1 vlastní skladbu uloženou na serveru YouTube či SoundCloud. Porota do 10. 3. 2016 vybere jednu kapelu z každé země, která postoupí do 2. kola soutěže.

 

2. kolo  FINÁLE – Vybrané finálové kapely čekají koncerty ve 3 městech – 28.4. v Bratislavě - KC DUNAJ, 5.5. v Budapešti v klubu A38 a 6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i vítěz soutěže. Vítěze vyberou návštěvníci koncertu. Každý návštěvník koncertu s platnou zakoupenou vstupenkou může na daném koncertě hlasovat pro svého favorita. Hlasy jednotlivých kapel se sčítají, vítězí kapela s největším celkovým počtem hlasů ze všech odehraných koncertů. Vyhlášení vítěze soutěže proběhne v Praze v Rock Café po finálovém koncertě 6.5.2016.

 

 

Časový harmonogram:

- zasílání přihlášek do 29. 2. 2016 – uzávěrka

- 1. 3. - 10. 3. 2016 – porota vybere jednu finálovou kapelu z každé země

- koncerty finalistů v dubnu a květnu 2016:

                28.4. v Bratislavě - KC DUNAJ,

                5.5. v Budapešti - klub A38

                6.5. v Praze – Rock Café, kde bude vyhlášen i vítěz soutěže.

 

Bližší informace k organizaci soutěže

 

Soutěžící

Interpreti / kapely, které se přihlásili do soutěže a následně postoupí do dalších kol soutěže, se zavazují ke splnění těchto závazků:

▪  absolvování 3 koncertů v případě postupu do finále (v Bratislavě, v Praze a v Budapešti) v uvedených termínech. Honorář každé kapely (včetně náhrad cestovních nákladů) za jeden koncert činí 2000 CZK (70 EUR), celkem tedy za odehrané 3 koncerty obdrží 6000 CZK (210 EUR).

▪  vítěz soutěže se zavazuje odehrát koncert 10. nebo 11. srpna 2016 (přesný termín bude upřesněn) na festivalu Sziget v Budapešti. Honorář činí 500 EUR (včetně náhrad cestovních nákladů).

▪ Interpreti / kapely, které postoupí do dalších kol soutěže, se zavazují bezplatně poskytnout veškeré podklady potřebné pro propagaci (fotografie, bio, hudbu) soutěže a vystoupení na Szigetu.

 

Porota

▪ Průběh celé soutěže bude sledovat a finalisty vybere 12-členná porota složená z těchto zástupců:

 

Patrik Marflak (Hudba.sk - SK)

Marek Hudec  (SME - SK)

Dusan Vanco, (Radio Europa 2 - SK)

Regina Annušová (Radio FM - SK)

Radio FM Sándor Kozlov (A38 – HU)

Blanka Huňátová (Óčko / Mixér.cz - CZ)

Pierre Urban (Radio 1 - CZ)

Přemysl Štěpánek (Sziget)

Michaela Tučová (Sziget  - CZ)

Silvia Turnerová (Sziget - SK)

Antonín Kocábek (Radio 1 / Headliner - CZ)

Jakub Šilhavík (Full Moon - CZ)

 

▪ Porota v prvním kole soutěže vybere jednu kapelu z České republiky a jednu ze Slovenska, které postoupí do finále. Při rovnosti hlasů ve výsledku hlasování, rozhoduje o vítězi zástupce festivalu Sziget.

 

Hudební kluby

▪ Hudební kluby na své náklady zařídí vše potřebné pro zajištění zdárného konání koncertu (prostory, technické vybavení, zvukaře, apod.)

▪ Vstupenka na koncert se bude prodávat v režii klubu. Vybrané vstupné náleží v celé jeho výši klubu, ve kterém se koncert odehrává. Platná zakoupená vstupenka se zároveň stává hlasovacím lístkem.

▪ Hudební kluby se zavazují uhradit každé vystupující kapele 2000 CZK / 70 EUR za uskutečněný koncert, zároveň zajistí občerstvení pro účinkující.

 

Zástupci Sziget Festivalu CZ & SK

▪ Zástupci Sziget Festivalu CZ & SK zajišťují organizaci soutěže a dohlížejí na její korektní a hladký průběh.

▪ S podporou ostatních partnerů vyvine maximální úsilí v oblasti propagace a marketingu celé akce.

▪ Zavazují se vítězi zajistit vystoupení na festivalu Sziget 2016